360 graders panoramabilder

360-visning av Klatreverkets lokaler 360visning.no har laget 360 graders panoramabilder av Klatreverkets lokaler. Zoom & panorer for å få med absolutt alle detaljer!

Ungdom

Klatreverket har et komplett klatretilbud for ungdom. Vi har over 150 ungdommer som trener fast hos oss i i grupper på ulike nivåer.

Se også: Priser | "Prøv klatring" | Arrangementer | Nybegynnerkurs Ungdom | Topptaugruppene | Ledegruppene | Rød gruppe | Buldregruppen | Oslo klatreklubbs satsningsgruppe for ungdom | Klatreskolen

For å buldre (klatring på lave vegger uten tau) krever vi ikke annet enn at buldreren kjenner hvilke regler som gjelder for buldring hos oss. Det er bare å komme, man leier ikke instruktør, det eneste som trengs er å leie klatresko (anbefalt) og å betale inngang (80kr).

Klatring med tau er mer komplisert om man vil komme på egenhånd, siden vi selvsagt krever at den som sikrer skal sikre forsvarlig. Hovedregelen for selvstendig tauklatring på Klatreverket er at sikrere under 18 år må ha sikringskort (Brattkort eller Topptaukort).

>> Les mer om Sikkerhet & Ansvar for mindreårige på Verket

Bursdager og grupper (idrettsforeninger, institusjoner etc)

Dette er for grupper av ungdom som kommer én eller flere ganger. Om det er med flere voksne som har sikringskort; dvs Brattkort eller Topptaukort trenger man ikke leie instruktør, evt kan man leie færre instruktører - det er jo grenser for hvor mange barn en voksen person kan sikre om gangen... Se "Prøv klatring" og Arrangementer. Der finner du bl.a. en kalkulator som hjelper deg å regne ut prisen og veiledning for bestilling.

 

Organisert ungdomsklatring på Verket

For ungdom over 15 år kan man velge vanlig nybegynnerkurs for voksne (3 timer) særlig om de kommer sammen med andre voksne. Men vi anbefaler nybegynnerkurs for ungdom som går over 3 ganger og der man kun klatrer sammen med andre ungdom (instruktørene er voksne dog!).

Klatreverkets Nybegynnerkurs for ungdom, og våre ungdomsgrupper, gir ungdom mulighet til å lære sportsklatring (altså klatring sikret med tau). I løpet av disse gruppene blir deltakerne gradvis sikrere og sikrere, og vil etterhvert bli klare til å ta topptaukort og siden brattkort, som gir dem anledning til å sikre på egenhånd på de fleste klatresentre i Norge.

Vi har også en ren buldregruppe for ungdom.

På sommeren er vårt hovedtilbud for ungdom Klatreskolen, som gjerne kjøre de to første og de to siste ukene i skoleferien.

Vi arrangerer også sportsklatring ute for grupper, hvor våre instruktører henger opp tau, ivaretar sikkerheten, og gjerne bidrar med tips og triks. Det er bare å ta kontakt!

 

* * *